Prodej rodinného domu se zahradou (3 km od Blanska)

Prodej rodinného domu se zahradou (3 km od Blanska)

Popis nabídky

Hledáte něco výjimečného? Nabízím rodinný dům ve Spešově (3 km od Blanska), postavený v roce 1913 pro rodinu zaměstnanců tehdejších drah. Autorem stavby je renomovaný blanenský stavitel Jaromír Roučka, který do projektu vložil to nejlepší ze své doby.
Dům z pálených cihel vznikal s vizí nadčasovosti. Už tehdy disponoval moderními technologiemi: hydroizolací z přírodního asfaltu (dováženého až z Trinidadu) a vlastním vodovodem ze sklepní studny přímo do kuchyně. Na první pohled vás upoutá masivní opuková podezdívka z lomu v Dolní Lhotě, v interiéru pak zdobené portály dveří a původní dlažba. Díky špičkovému řemeslu je dům i po více než století ve skvělé kondici.
Rodina Roučků patřila k elitě regionu. Otec Václav stavěl synagogy, bratr Erich byl legendárním vynálezcem s 850 patenty. Kvalita a inovace tak byly pro Jaromíra Roučku samozřejmostí, což tento dům jasně potvrzuje.

Současný stav:
Přízemní dům s možností půdní vestavby je napojen na elektřinu a byl dotažen obecní vodovod s kanalizací. Plynovod se nachází v předzahrádce, cca 2 m od domu. V posledních letech zde proběhla řada citlivých udržovacích prací s důrazem na zachování původních prvků. Rekonstrukce je ideální příležitostí, jak využít historický potenciál stavby a vtisknout ji novou tvář – záleží jen na vás, jakou podobu dostane. Ať už nemovitost využijete pro vlastní bydlení, zkombinujete s podnikáním nebo Vám bude dělat radost jako rekreační objekt.
Přístup do domu zajišťuje prostorný vjezd, kde je možné parkovat či lze promyslet rozšíření domu. Dále se zde nachází kuchyně, obytná místnost do ulice a další dvě místnosti do dvora, sklep se studnou a prostorná půda. Za domem se pak nachází dvůr a zahrada s ovocnými stromy (višeň, hrušeň, jabloň, ryngle), studnou, suchým WC a přiléhající železniční tratí Brno - Česká Třebová. Díky tomu je lokalita velice dobře napojena na větší města, kam dorazíte veřejnou dopravou během pár minut.

Obec Spešov: Samostatná obec s mateřskou školou, obchodem, koupalištěm a vlastním zdrojem pitné vody.
Okolí: Moravský kras, zámky Rájec-Jestřebí a Blansko, rozhledny a pivovar Černá Hora.

Dopravní dostupnost
Blansko: 3 km / 3 min (kompletní občanská vybavenost)
Boskovice: 16 min autem / 25 min BUS
Brno: cca 35 min autem i vlakem (zastávky Dolní Lhota či Rájec-Jestřebí)

Tento dům s duší je ideální pro milovníky historie, kteří hledají bydlení s příběhem, stylovou chalupu nebo inspirativní prostor pro podnikání. Staňte se autorem jeho další kapitoly.

Parametry nabídky

Lokalita
OkresBlansko
Uliceneuvedeno
č. domovní / č. orientační79
Informace o nabídce
Typ smlouvyProdej
Číslo zakázky12210
Datum aktualizace22.04.2026
Poloha objektuRohový
Druh objektuCihlová
Dispozice2 pokoje
VybavenoNe
Zastavěná plocha m2110
Užitná plocha m277
Plocha parcely m2487
Počet parkovišť
Počet garáží
Elektřina230 V
ZástavbaBydlení
TelekomunikaceInternet
DopravaVlak, silnice, autobus
KomunikaceAsfaltová
Plocha sklepa m212
Plocha zahrady m2364
Podlaží podzemní1
Průkaz energetické náročnosti budovy
TřídaG - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška264/2020 Sb.
Popis domu
KategorieRodinné domy
Druh domuRodinný dům
Typ domuPřízemní
Stav domuPřed rekonstrukcí
VodaMístní zdroj vody, vodovod
OdpadKanalizace
Zobrazit nemovitost na mapě Zobrazit nemovitost na mapě

Potřebujete poradit? Máte zájem o prohlídku?

Kontaktujte přímo makléře

Kontaktní formulář

*
*
*
phone: lname: fullname: