Prodej zrenovované kaplové hrobky

Prodej zrenovované kaplové hrobky

Popis nabídky

Nabízíme k prodeji klasicistní kaplovou hrobku po celkové náročné rekonstrukci, tato výjímečná samostatně stojící dvoupodlažní stavba klasicistního slohu sestává z více než 5 metrů vysoké nadzemní kaple podepřené postranními klenbami s kupolovitou klenbou a z rozměrné podzemní krypty. Její celková užitná plocha je 26 čtverečních metrů. Má zdobené průčelí se štukovými ozdobnými prvky. Čelní stěna je portálového typu s vyzdívkou a bohatě štukatérsky vypracovaným nadpražím i vlastním tympanonem. Po stranách vstupu vyčnívají dva pilastry s profilovanou hlavicí. Nad pilastry je architráv s vlysem, který je vyzdoben triglyfy s metopami ve tvaru kotoučů. Nad vlysem je předsazený tympanon, který je vyzdoben z vnitřní strany triglyfy a na spodní straně římsy tympanonu triglyfy a metopami ve tvaru květiny. Vstupní portál hrobky je v dolní části osazen dvěma schody, které jsou vyrobeny z ručně opracované tuzemské žuly. Ostatní výzdoba je provedena ve štuku a pískovci. Do finální podoby schází tvrzené sklo které bude součástí podlahy.

V kryptě je zabudován masivní (450kg vážící) plně funkční historický trezor vídeňské firmy Anton Maly, který zajišťuje bezpečnou úschovu dokumentů, cenností a památečních předmětů. Trezor má krásně zdobený trojzámkový mechanismus, ozdobné prvky jsou leptané a částečně zlacené. Logo výrobce je charakteristické pro vídeňské trezory druhé poloviny 19. století - barevný potisk s informacemi o četných získaných oceněních.

Kaplová hrobka je vybavena solárním systémem na výrobu elektrické energie, který sestává z monokrystalického fotovoltaického panelu, bezúdržbového akumulátoru a solárního regulátoru. Díky němu si vyrábí dostatek vlastní elektřiny a je jedinou elektrifikovanou hrobkou na Olšanských hřbitovech.

V nadzemní i podzemní části je instalováno stylové elektrické osvětlení. Osvětlení kaple je skryté v kupoli a je možné ho ladit do různých barev.
Komplexní informace včetně další dokumentace a zajímavostí na www.kaplovahrobka.cz.

Parametry nabídky

Lokalita
Pražský obvodPraha 3
Část obceŽižkov
UliceVinohradská
č. domovní / č. orientační71 / 155
Informace o nabídce
Typ smlouvyProdej
Číslo zakázky7056
Datum aktualizace25.04.2023
K dispozici od29.10.2022
Druh objektuCihlová
DispoziceAtypický
VybavenoČástečně
Zastavěná plocha m214
Užitná plocha m226
Plocha parcely m214
StavbaOstatní
Datum nastěhování29.10.2022
Počet podlaží objektu2
Popis objekty
Stav objektyVelmi dobrý
Průkaz energetické náročnosti budovy
Vyhláška264/2020 Sb.

Potřebujete poradit? Máte zájem o prohlídku?

Kontaktujte přímo makléře

Kontaktní formulář

*
*
*
phone: fname: email: