Investiční byt jako způsob, jak ochránit své peníze před inflací

Inflace utržená ze řetězu a dlouhodobě stabilní růst cen nemovitostí a nájmů činí z koupě investičního bytu na pronájem velmi zajímavou příležitost, jak ochránit své peníze před znehodnocením. Boj s inflací přitom není zdaleka jediný důvod, proč roste zájem o pořízení investičních nemovitostí. Lidé oceňují především bezpečí a hmatatelnou formu, kterou jim tato investice přináší.

Nenechte inflaci požírat vaše úspory

Investice do nemovitostí se díky nekončícímu růstu cen řadí v poslední době k nejlepším způsobům zhodnocení peněz. Ovšem řeč není pouze o posledních letech. Již od pradávna je investice do nemovitostí jistotou, jak ochránit své úspory před inflací. Nezáleží na tom, zdali tak činíte s vidinou pravidelného příjmu z pronájmu nebo jen za účelem zhodnocení investice díky dalšímu růstu cen nemovitostí. Obecně jsou investice do nemovitostí považovány za jedny z nejbezpečnějších. Proč tomu tak je? Podařilo se jim obstát zkoušku časem. Fungují v době ekonomické prosperity, stejně jako v těžkých dobách, kdy jsme zmítáni krizí či pandemií.

Investice, jejíž hodnota v čase roste

Ceny nemovitostí v dlouhodobém horizontu stabilně rostou, což se o investicích např. na finančních trzích rozhodně říci nedá. Růst tržní hodnoty investice do nemovitosti si můžeme ilustrovat na příkladu z praxe. Před necelými osmi lety jste si v Praze mohli pořídit sedmdesátimetrový byt za zhruba 4 miliony korun. Dnes byste podobný byt pořizovali za dvojnásobnou cenu. U konzervativního investičního portfolia se můžete dočkat v průměru zhodnocení okolo 2 – 4 % za rok.

Pasivní příjem jako další z výhod investičních bytů

Češi milují bydlení ve vlastním. Je to dáno historicky a tuhle vlastnost nám asi už nikdo neodpáře. Na druhou stranu, stále se v Česku nachází velké procento lidí, kteří si koupi nemovitosti do osobního vlastnictví dovolit nemohou. V dnešní době vysokých úrokových sazeb hypotečních úvěrů to platí dvojnásob. Statistiky hovoří o tom, že v pronájmu žije aktuálně asi 20 % obyvatel a do budoucna lze očekávat, že se tento podíl bude zvyšovat. I když se tedy rozhodnete nemovitost nakoupit s ušlechtilým úmyslem budoucího darování svým potomkům, může vám mezitím vydělávat prostřednictvím pronájmu. Ruku na srdce, kdo by neocenil dlouhodobý pasivní příjem?

Byt můžete kdykoli prodat, ale počítejte s nízkou likviditou

Tak jako tak je nutné vědět, že nákup investičního bytu není investicí pro každého. Je nutné počítat s možnými krátkodobými výkyvy v příjmech a nižší likviditou než v případě jiných investic. Prodej nemovitosti se může táhnout i několik týdnů či měsíců a své peníze nebudete mít k dispozici dříve, než bude mít nemovitost nového vlastníka.

Investiční byty

Investice bez rizika neexistuje

Žádná investice není bez rizika, dokonce ani tak, která se bude na první pohled tvářit jako ta nejbezpečnější. Na to myslete vždy, než se rozhodnete investovat do čehokoli. Investování do nemovitostí je spojeno s vcelku vysokými vstupními náklady a dává smysl v dlouhodobém horizontu. Rozhodně bychom se také měli držet doporučení nevkládat do jedné investice všechny své uspořené peníze.

Nízká likvidita není jedinou nevýhodou, které se koupí investičního bytu vystavujete. Další je výběr nevhodného nájemce. Odhadnout, zdali vámi vybraný nájemce bude včas platit platit nájemné nebo zdali vám způsobí škodu na majetku, může laik při podpisu smlouvy jen stěží.

Další podmínkou pro úspěšné investování do nemovitostí je mít k dispozici poměrně velkou částku. Pokud chcete investici částečně financovat hypotečním úvěrem, je velmi důležité dobře spočítat všechny náklady a zjistit, do jaké míry se vám financování cizími zdroji ještě vyplatí.

Ne každá nemovitost je také vhodná jako investiční. Při výběru takové nemovitosti je potřeba zvážit zcela jiné parametry, než když si vybíráte nemovitost, ve které chcete bydlet. Potřebujete pomoci s koupí nemovitosti nebo propočítat návratnost takové investice?

Pomůžeme také s koupí a pronájmem nemovitosti, výběrem a prověřením vhodného nájemce, smlouvami, pojištěním, financováním i správou nemovitosti.

Jak správně investovat do nemovitostí?

I když zmiňujeme, že bez rizika to nepůjde a musíte počítat s nižší likviditou, přece jenom existuje jedno řešení, jak do nemovitostí investovat bezstarostně a s garancí zpětného odkupu investované částky. Investujte do nemovitostí s GEPARD REALITY. Garantujeme vám předem známý pravidelný měsíční výnos bez ohledu na to, zdali je nemovitosti pronajatá či nikoli. A pokud se dostanete do situace, kdy budete potřebovat vaše peníze nazpátek, jednoduše lze spolupráci ukončit a vy se můžete rozhodnout, co dále. Pokud využijete garantovaného zpětného odkupu, máte 100 % investice zpět do 6 měsíců. 

Obraťte se na naše specialisty. Je to jednoduché. Zdarma si sjednejte schůzku s realitním makléřem a práci přenechejte nám. Ušetříte čas i peníze. 

*
*
*
phone: fname: lname: