Jak určit prodejní strategii nemovitosti?

Prodej nemovitosti má podobné náležitosti jako prodej jakéhokoliv jiného produktu nebo služby. Vzhledem k tomu, že hodnota nemovitostí se pohybuje v řádech milionů korun, je na místě mít nejdříve promyšlenou prodejní strategii. Díky tomu budete mít představu, jakého kupujícího hledáte.

Jaké parametry je tedy potřeba zvážit pro sestavení prodejní strategie?

  1. Cena: tu ovlivňuje například lokalita, stav nemovitosti, dispozice, vybavení, patro, plánovaná výstavba v okolí, potenciál nemovitosti apod.
  2. Požadavek na rychlost prodeje: pokud na prodej pospícháte, musíte tomu přizpůsobit i cenu.
  3. Aktuální situace na trhu: ta se v posledních letech výrazně měnila a je potřeba být aktuálně v obraze a odhadnout nejbližší vývoj.
  4. Daňové hledisko: budete peníze z prodeje muset danit? Prodáváte jako právnická osoba? To vše má vliv na nastavení strategie.

TIP: Pokud si chcete cenu orientačně ověřit, můžete využít online formulář pro nacenění zdarma.

Co to tedy ta strategie prodeje je?

Naši realitní makléři ji připravují ke každé nabídce. Najdete v ní všechny parametry, které zvažují, jaké cílové skupině budou přizpůsobovat propagaci, jaké komunikační kanály využijí a v neposlední řadě, jakou zvolí prodejní cenu.

Na základě všech zmíněných okolností připraví harmonogram postupu, včetně návrhu práce s cenou v závislosti na průběžném hodnocení výstupů reportů. Klíčem k úspěšnému prodeji je individuální přístup

Makléři každý případ posuzují individuálně, využívají pro propagaci různé kanály s tím, že některé posilují. Mohou zvolit například propagaci převážně na sociálních sítích. Někdy se rozhodnou zaměřit na propagaci v dané lokalitě a využívají hlavně plachty, letáky a inzerci v místním tisku.

To, pro koho je nemovitost vhodná, ovlivní fotografie i textace inzerátu

Pokud máte dům vhodný pro rodinu, bude propagace obsahovat informace ke školkám a školám v okolí, bezpečnosti a možnostech vyžití dětí.

Naopak pokud máte menší byt v centru, může se komunikace zaměřit na cizince nebo investory, kteří hledají vhodný byt na pronájmy a bude vypadat jinak než v prvním uvedeném případě.

V GEPARD REALITY nabízíme individuální a profesionální přístup k prodeji nebo pronájmu nemovitosti, který staví na bohatých zkušenostech a prověřených postupech.

Neváhejte si domluvit nezávaznou konzultaci zdarma.