Jak eliminovat rizika investování do nemovitostí?

Koupit nemovitost za účelem finančního zajištění na stáří nebo s vidinou zhodnocení finančních prostředků určitě není nápad k zahození. Je třeba ale myslet také na rizika a nezapomenout, že ne vše je takové, jak by se mohlo na první pohled zdát. Investice do nemovitostí jsou často spojeny s horší likviditou, také výnos je závislý na tržním vývoji a pravidelný příjem zase na solventních nájemcích. A co kdybychom vám nyní řekli, že existuje způsob, jak lze tyto rizika eliminovat? S Investičními byty od GEPARD REALITY vám nejen odpadá většina výše zmíněných rizik, můžete si navíc užívat veškerých výhod, které investice do nemovitostí přináší.

Investice bez rizika neexistuje

V našem posledním článku jsme si shrnuli výhody a veškeré benefity, které plynou držitelům investičních bytů. Od pradávna jsou nemovitosti vyhledávány zejména díky bezpečí a pro svou hmatatelnou formu, kterou tento druh investování přináší. Staré rčení praví, není růže bez trní. Proto se nyní budeme věnovat také rizikům, která jsou s investicemi do nemovitostí spojena, a budeme hledat cestu, jak jejich dopady minimalizovat. 

Nízká likvidita

Jedno z hlavních rizik, které je s investicemi do nemovitostí spojeno, je riziko likvidity. Toto riziko představuje nebezpečí, že se vaši investici v případě potřeby nebude dařit převést dost rychle na peníze. A je to pochopitelné, nemovitost neprodáte zdaleka tak rychle jako akcie na burze či podíl ve fondu.

Pokud si však vyberete dobrý investiční byt, a to zejména s ohledem na lokalitu nebo např. dopravní dostupnost, do velké míry toto riziko dokážete minimalizovat. A pokud je vám to stále málo, s Investičními byty od GEPARD REALITY můžete využít garantovaného zpětného odkupu, v rámci kterého máte 100 % vaší investice zpět do šesti měsíců.

Neplatící nájemce

Velkou obavou vlastníků investičních nemovitostí jsou potíže s nájemci, zejména tedy s těmi neplatícími. V ideálním případě byste měli nájemce vybírat podle referencí předešlých pronajímatelů a prověřit si také jeho bezdlužnost. Ne vždy jsou ale tyto informace snadno dohledatelné, a tak se může klidně stát, že se z na první pohled milého a slušného nájemce vyklube neplatič, který vás bude stát více než nervy a ušlý zisk.

Veškeré obavy lze přitom jednoduše vyřešit spoluprací s odborníky, kteří jsou ochotni dané riziko převzít na svá bedra. Pokud si pro nákup investiční nemovitosti vyberete GEPARD REALITY, nenesete riziko výpadků příjmů v případě, že byt není pronajatý, a dokonce máte garantován pevný výnos z pronájmu nemovitosti. Stejně tak se vám odpadají starosti o pravidelné řešení správy nemovitosti, vymáhání dlužných nájmů a řešení změny při výpovědi nájemní smlouvy ze strany nájemce.

Delší návratnost investice

Investice do nemovitostí jsou vhodné spíše pro ty, jež mají dlouhodobý investiční horizont, v tomto případě minimálně 5 let. Pro lidi s kratším horizontem nejsou investice do nemovitostí vhodné, a to ani v případě koupě za účelem spekulace, protože se v ten moment stávají o to rizikovější.

Díky Investičním bytům od GEPARD REALITY máte zajištěnu garanci zpětného odkupu za 100 % hodnoty investice.

Co to znamená? Pokud se z jakéhokoli důvodu rozhodnete prodat nemovitost, společnost vám garantuje její odkup za stejnou částku, za jakou jste ji koupili. Odpadá stres a riziko toho, že na koupi nemovitosti proděláte nebo nenaleznete kupce v případě, že budete rychle potřebovat větší finanční hotovost.

Riziko vysokých úrokových sazeb v případě koupě na hypotéku

Nesmíme opomenout ani riziko, které plyne z možného růstu úrokových sazeb v případě, že je investiční nemovitost financována zcela či částečně hypotečním úvěrem. Výše úrokových sazeb je ovlivněna tržním vývojem a samozřejmě platí, že čím vyšší úroky, tím nižší příjmy. I v tomto případě však dokážeme podat pomocnou ruku. Díky spolupráci s GEPARD FINANCE dokážeme poradit s vhodnou fixací, vybereme nejvýhodnější hypotéku a nakombinujeme vlastní a cizí zdroje tak, aby se investice vyplatila. Financování propočítáme včetně všech nákladů s tím spojených.

Snižte veškerá rizika spoluprací s GEPARD REALITY

Minimalizovat rizika na absolutní nulu nebude v souvislosti i investicemi možné nikdy, s GEPARD REALITY ale máte šanci daná rizika snížit na akceptovatelnou míru a užívat si výhod, které investice do nemovitostí obnáší. Obraťte se na naše specialisty. Je to jednoduché. Zdarma si sjednejte schůzku s realitním makléřem a práci přenechejte nám. Ušetříte čas i peníze.

Obraťte se na naše specialisty. Je to jednoduché. Zdarma si sjednejte schůzku s realitním makléřem a práci přenechejte nám. Ušetříte čas i peníze. 

*
*
*
lname: fullname: